סיור תלמידי טו"ב בחברת מיברג עין השופט

סיור תלמידי טו"ב בחברת מיברג

בתאריך 7 דצמבר ביקרו תלמידי כיתה יוד ממגמת טו"ב בחברת מברג שבקיבוץ עין השופט.
מיברג הוא יצרן וספק מוביל בשוק הישראלי בייצור ופיתוח קשיחים, בטכנולוגיית כבישה קרה. כיום מיברג מספק מיגוון רחב של חלקי כבישה קרה מיוחדים, קשיחים סטנדרטיים בשלל ציפויים ותת-מכלולים עבור השוק הישראלי.
טכנולוגיית יצור הקשיחים של מיברג מבוססת על עיבוד פלסטי של חומר הגלם לצורה הסופית של המוצר. תהליך הייצור הנו ממוכן ואוטומטי, כאשר המכונה חותכת את החוט ומבצעת מספר פעולות כבישה (2-6 פעולות). חלקי המתכת עוברים עיצוב מחדש, ללא הוספה או גריעת חומר, דרך תהליך של הפעלת כוח מקומי, מאסיבי ודחוס. חומרי הגלם הם פלדות שונות כולל פלדת אל-חלד, פליז וסגסוגות שונות.
לשיטת ייצור זו יתרונות רבים כגון: חיסכון משמעותי בחומר גלם, ייצור ללא פסולת, קצב ייצור מהיר, תהליך יציב כמעט ללא סטיות, עמידות וחוזק מכני משופרים, שמירה על קווי זרימה של החומר ועוד.
התלמידים למדו על התהליכים וסיירו במפעל התרשמו מסוגי המכונות השונים תהליכי התכנון, מהזמנת מוצר ע"י הלקוח ועד ייצור המוצר. כמו כן שמעו הרצאה ממנהל המפעל על התנאים והדרישות המקצועיות מכוח האדם הנדרש, רמות שכר והאפשרויות להתפתחות אישית תוך כדי עבודה. הסיור נערך בליווי מורה המגמה דורון דרוקר וחיילת המגמה אשר תרמו לסיור להיות מעניין, מרתק ומעשיר מבחינה לימודית.
רחלי בסון רכזת מסלול טו"ב.

מברג1

Categories: כללי,סליידר

Leave A Reply

Your email address will not be published.